Szkolenia dla psów - kiedy i od czego zacząć?
Pies nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wszystkie psy, od szczeniaków po starsze mogą wykazywać jednak niepożądane zachowania, które mogą być problematyczne dla właścicieli. Aby wzmocnić relacje ze swoim pupilem i czerpać przyjemność z opieki nad czworonożnym przyjacielem, warto skorzystać ze szkolenia.
Jak zrozumieć psa?
Opieka nad psem to nie lada wyzwanie. Wymaga odpowiedniego zaangażowania, a także poznania jego charakteru. Każdy właściciel, przed wzięciem pod opiekę czworonoga powinien zapoznać się z obowiązkami, jakie posiadają właściciele zwierząt. Przede wszystkim warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda psi język. Opiera się on na mowie ciała psa. Podczas obserwacji właściciel jest w stanie wyciągnąć wiele wniosków na temat emocji, jakie towarzyszą psu. Warto obserwować psa w różnych sytuacjach - podczas spaceru, w trakcie interakcji z innymi psami czy ludźmi. Zwracajmy uwagę na wszystkie części ciała czworonoga, a w szczególności na ogon, uszy oraz nogi. Dzięki obserwacji i nauce o psiej mowie, lepiej zrozumiemy naszego pupila i umocnimy więź.
Szkolenia dla psów
Pracę z psem najlepiej zacząć już od wieku szczenięcego. Tak, jak od samego początku wychowujemy dzieci, tak samo powinniśmy postępować z psami. Oczywiście pracę z psem powinniśmy zacząć pod okiem fachowców. Szkolenie dla psa powinniśmy zacząć tuż po uzyskaniu od weterynarza zgody na wychodzenie na dwór. Zazwyczaj jest to około 3 miesiąca życia czworonoga. W tym czasie warto zorientować się, gdzie w naszej okolicy znajduje się psie przedszkole. Łódź, Wrocław, Warszawa i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie znajduje się wiele przedszkoli dla szczeniąt. Staje się to coraz bardziej popularne i z pewnością znajdziemy je w swojej okolicy. W psim przedszkolu Twój pupil nauczy się między innymi komunikacji z innymi psami i ludźmi, słuchania poleceń, sztuczek i wielu innych przydatnych umiejętności.
Kiedy do behawiorysty?
Zdarza się, że dorosłe psy również będą potrzebowały pomocy specjalisty. Może to wynikać z charakteru pupila, ale także z przebytych doświadczeń. Nad zasięgnięciem porady behawiorysty decydują się także właściciele psów z adopcji. Behawiorysta Poznań pomaga psom radzić sobie z emocjami i uczy odpowiednich relacji z właścicielem. Kiedy udać się z psem do behawiorysty? Przede wszystkim, pierwszym sygnałem, że powinniśmy skontaktować się ze specjalistą jest nadmierna agresja czworonoga. Jeśli podczas spaceru pies nie słucha naszych komend, odbiega zbyt daleko lub atakuje inne zwierzęta czy ludzi, terapia może okazać się koniecznością.