Pies i Sylwestrowa zabawa. Jak to połączyć?
Twój pies boi się sylwestrowych fajerwerek i co roku przeżywasz prawdziwy horror? A może wścieka się na kolejne wystrzały i szczeka bez opamiętania? To niestety domena praktycznie każdego psiaka, a ich właściciele nie mogą 31 grudnia bawić się spokojnie. Dziś podpowiemy ci, jak z tym walczyć!
Wychowaj swojego psa!
Nie bez powodu mówi się często o prawidłowym wychowaniu psa. Rzeczywiście istnieją sposoby, aby nauczyć swojego pupila odpowiednich zachowań w danych sytuacjach. Ciężko jest co prawda przyzwyczaić go do zachowania spokoju podczas wybuchów fajerwerków, skoro okazja ku temu jest zazwyczaj tylko raz w roku. Możesz jednak wpłynąć na jego postrzeganie tego typu sytuacji, najlepiej przy udziale psiego psychologa. Takie osoby znają specjalne techniki, które umożliwiają oswojenie psa z niespodziewanymi wybuchami. Behawiorysta, Poznań czy Trójmiasto – wszędzie znajdziesz doświadczonego specjalistę!
Oddaj psiaka w zaufane, tymczasowe ręce!
Doskonałym rozwiązaniem na wsparcie swojego pupila w trudnych, sylwestrowych chwilach, jest po prostu zostawienie go w dedykowanym hoteliku lub przedszkolu. Pracownicy takich miejsc dołożą największych starań, aby twój pies był bezpieczny i spokojny. Zabawa, pyszne smakołyki, towarzystwo innych piesków i bezpieczne schronienie przed hukiem petard – czy to nie brzmi doskonale? Z takiej możliwości korzysta naprawdę wielu właścicieli psów, ponieważ wiąże się to z szeregiem zalet. Zdecydowanie największą z nich jest spokojne przeżywanie sylwestrowej gorączki przez psa, który najczęściej przebywa wówczas w wygłuszonym pomieszczeniu. Zaufane psie przedszkole, Łódź czy Lublin – na pewno w swojej okolicy znajdziesz podobne miejsce!
Środki farmakologiczne i doraźne wsparcie
Zdecydowanie najważniejszą kwestią we wspieraniu swojego pupila w trakcie sylwestrowej nocy, jest jego stałe doglądanie i zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. Najbezpieczniej psiak będzie się oczywiście czuł we własnym domu, dlatego jeśli jest taka możliwość, zostań z nim w domu! U weterynarza możesz poprosić o dobranie odpowiedniej dawki któregoś ze specjalnych środków farmaceutycznych. Środki tego typu skutecznie zrelaksują twojego pupila, a najpewniej go po prostu uśpią na kilka długich godzin. Pamiętaj również, aby zwracać uwagę na psi język. Staraj się odszyfrowywać jego potrzeby i aktualny stan, nagradzaj, baw się z nim i dużo przytulaj. Dzięki temu pupil wiele łagodniej zniesie huk petard, który z pewnością potrwa dłużej, niż kilka minut.