Ja zadbać o dobre relacje ze swoim pupilem?

Ja zadbać o dobre relacje ze swoim pupilem?

Często słyszymy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Każdy właściciel czworonoga z pewnością to potwierdzi. Zdarza się jednak, że niektóre zachowania psów stają się dla nas niezrozumiałe i jako właściciele czujemy zakłopotanie. Jak zatem rozpoznać emocje naszego psa i jak zadbać o dobre relacje z naszym czworonożnym przyjacielem? Sprawdź!

Jak rozpoznawać emocje psa?

Psy komunikują się poprzez mowę ciała. Jako właściciele psów jesteśmy w stanie wiele wyczytać z ich postawy i części ciała. Jak zatem nauczyć się rozpoznawać emocje? Przede wszystkim poprzez obserwację! Psi język może być dla nas bardzo czytelny, jeśli tylko nauczymy się odbierać sygnały, jakie wysyła nam pies poprzez mowę ciała. Ciało psa bardzo szybko reaguje na zmiany pochodzące z zewnątrz i powinniśmy brać to pod uwagę. Oczywiście pies może pokazywać swoje emocje za pomocą dźwięków - szczekając, warcząc czy wyjąc. Jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego uszy, ogon, futro, nogi czy postawę ciała. To właśnie te części ciała pokazują nam, co czuje nas pies. Na przykład, gdy pies przechyla głowę na bok, to znak, że jest zaciekawiony. Jeśli natomiast zauważymy, że podkula ogon, jego nogi są ugięte, a postawa ciała jest pochylona, to możemy wywnioskować, że pies jest przestraszony. Obserwuj psa w różnych okolicznościach - na spacerze, podczas interakcji z ludźmi czy innymi psami. Dzięki temu z pewnością nauczysz się dostrzegać, co w danej sytuacji czuje Twój pies.

Zabierz swojego psa do...przedszkola!

Być może zabrzmi to zabawnie, ale psie przedszkole to idealne miejsce, aby zadbać o dobrą relację ze swoim psem i nauczyć go codziennego funkcjonowania wśród ludzi jak i innych psów. Psie przedszkole Łódź jest miejscem, do którego uczęszczają szczenięta wraz ze swoimi właścicielami. Z pomocą specjalistów uczą się wykonywania poleceń właścicieli, socjalizują się z innymi psami, a także przyzwyczajają do zabiegów pielęgnacyjnych. Cała nauka odbywa się w kontrolowanych warunkach, pod czujnym okiem specjalistów.

Kiedy do behawiorysty?

Zdarza się, że nasz pies zachowuje się w kłopotliwy sposób. Jako właściciele psów nie zawsze wiemy, jak reagować w sytuacjach, kiedy nasz pies staje się agresywny lub niszczy przedmioty znajdujące się w domu. W takich sytuacjach najlepiej pomoże nam behawiorysta Poznań. Pamiętajmy, że wiele niepożądanych zachowań może wynikać z trudnych emocji, jakie przeżywa nasz pies. Zatem, zamiast denerwować się na naszego pupila, spróbujmy znaleźć przyczynę i skorzystajmy z pomocy specjalistów. Dzięki temu zadbamy o dobre samopoczucie nie tylko psa, ale również nasze. Wpłynie to także pozytywnie na dobrą relacje z naszym pupilem.